Leczenie protetyczne

Wielu z nas traci zęby stałe w wyniku urazów, zaawansowanego procesu próchnicowego, chorób przyzębia, niepowodzenia leczenia endodontycznego etc. Prace protetyczne dają możliwość w mniejszym lub większym stopniu przywrócić wygląd i funkcję zębów własnych.

Generalną zasadą jest odtworzenie warunków zębowych w sposób jak najbardziej zbliżony do zębów własnych. Dlatego najwygodniejszymi dla Pacjentów są prace stałe, oparte na implantach lub zębach własnych:

  • korony pełnoceramiczne
  • korony/mosty metaloceramiczne
  • korony/mosty ceramiczne na podbudowie cyrkonowej

Czasami jesteśmy zmuszeni wykonać prace ruchome(wyjmowane) jak:

  • protezy akrylowe
  • protezy częściowe elastyczne
  • protezy szkieletowe

Nie dają one takiego komfortu użytkowania jak prace stałe, ale są znacznie tańsze w wykonaniu i nie wymagają szlifowania zębów lub wszczepiania implantów. Wykonujemy również prace łączone tzn. protezy ruchome (szkieletowe) które są stabilizowane za pomocą zatrzasek lub zasuw do specjalnie wykonanych koron/mostów. Zdecydowanie poprawia to utrzymanie protez i tym samym wygodę użytkowania przez Pacjenta. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż zatrzaski (zasuwy) pozwalają nam pozbyć się mniej funkcjonalnych, ale przede wszystkim nieestetycznych klamer.

Dla poprawienia estetyki i drobnych korekt ustawienia zębów możemy wykonać licówki ceramiczne-są to cieniutkie płatki porcelany zaprojektowane i specjalnie przygotowane dla danego Pacjenta. Przed wykonaniem licówek zwykle konieczne jest niewielkie oszlifowanie powierzchni wargowej zębów. Licówki na trwałe są przyklejane do wcześniej przygotowanych powierzchni zębów.

Utratę tkanek twardych zębów w odcinku bocznym możemy zrekompensować za pomocą odbudowy typu inlay/onlay. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metoda tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd, punktów stycznych między zębami). Wykonuje się je przy zastosowaniu urządzenia CEREC. Po wykonaniu wirtualnego wycisku projektowany jest praca pełno ceramiczna. Uzupełnienia tego typu są później wklejane do ubytku w zębie, a ich zaletą w stosunku do “zwykłych” wypełnień jest stabilność kształtu i koloru oraz wyższa wytrzymałość mechaniczna.

Oferujemy również usługi w zakresie: implanty stomatologiczne Lubin / leczenie endodentyczne Lubin

2023 | Wszystkie prawa zastrzezone
projekt i wykonanie | Nośniki Reklamy