Leczenie endodontyczne

W przypadku nieodwracalnych zmian chorobowych w obrębie miazgi zęba, zachodzi konieczność przeprowadzenia leczenia endodontycznego, które polega na dokładnym oczyszczeniu korzeni zęba z zainfekowanej miazgi, a następnie precyzyjnym opracowaniu kanałów.

W leczeniu kanałowym korzystamy z mikroskopu,który zwiększa precyzje pracy i umożliwia wyleczenie zębów wcześniej kwalifikowanych do usunięcia za względu na skomplikowaną budowę systemu kanałowego oraz niepowodzenie pierwotnego leczenia (złamane narzędzie kanałowe,perforacje).

Wykorzystujemy również Reciproc firmy VDW ,który należy do nowoczesnych systemów maszynowych NiTi pozwalających w większości przypadków na bezpieczne opracowanie całego kanału korzeniowego tylko jednym pilnikiem.

Kolejnym krokiem jest szczelne wypełnienie kanałów odpowiednim materiałem.
Tu również dysponujemy wysokiej klasy urządzeniem BeeFill 2in 1. To kompletny zestaw do termoplastycznego wypełnienia kanałów gutaperką.

Współczesna stomatologia daje nam wiele możliwości odbudowy, nawet w bardzo trudnych przypadkach. Należy pamiętać, iż warto walczyć o każdego zęba, zaś ekstrakcja powinna być rozwiązaniem ostatecznym. W przypadku braku leczenia, rozległy stan zapalny może prowadzić do poważnych komplikacji, jak np. torbiel, która rozwijając się będzie degenerowała kość. Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne wraz z odbudową (wypełnienie lub korona protetyczna) gwarantuje zachowanie zęba nawet przez długie lata.

Oferujemy również usługi w zakresie: implanty stomatologiczne Lubin, radiologia Lubin

2023 | Wszystkie prawa zastrzezone
projekt i wykonanie | Nośniki Reklamy