dodano: 23 czerwca, 2023

O Implantach słów kilka

Implant to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku zęba lub zębów. To nic innego jak mała metalowa śrubka wykonana z tytanu, czyli materiału, który doskonale łączy się z kością zastępując tym samym korzeń zęba. Tylko w bardzo nielicznych przypadkach może wystąpić ryzyko odrzutu implantu. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień możemy dopasować do odcienia naszych naturalnych zębów. Dzięki implantom Twój uśmiech na nowo uzyska piękny blask.

Implanty zębowe to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, które narzekają na braki zębowe, jak i dla tych pacjentów, którzy borykają się z całkowitym bezzębiem.

Aby implant mógł spełniać przypisaną mu funkcję utraconego korzenia zębowego, należy umieścić go w kości szczęki lub żuchwy. W tym celu wykonywany jest zabieg implantacji przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Wszczepiony implant zrasta się bezboleśnie z kością, stając się z czasem solidnym filarem do uzupełnień stałych w postaci koron lub mostów.

Gwarancja zachowania estetyki w uzębieniu

Zęby odbudowane na implantach spełniają wszystkie oczekiwania pacjentów w zakresie estetyki i funkcjonalności. Główną rolę tu odgrywają takie czynniki jak: idealne dopasowanie do łuku zębowego, bezpieczne zamocowanie oraz łudzące podobieństwo do naturalnych zębów. Skutkuje to pełnym komfortem.

Dzięki implantom zachowasz zdrowe zęby

W odróżnieniu do tradycyjnych metod odbudowy zębów w postaci chociażby mostów, protezy osadzone na implantach nie wymagają szlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów.

Skuteczna ochrona przeciwko zanikowi kości

Kość, w przypadku braku jakiegokolwiek obciążenia, wykazuje skłonności do stopniowego zaniku. Implanty stomatologiczne, podobnie jak korzenie naturalnych zębów, przenoszą równomiernie siłę żucia na szczękę czy żuchwę. Czynność ta szczególnie nasila się w trakcie żucia, dzięki czemu zachowany jest naturalny kształt kości.

Zapoznaj się z naszą ofertą w zakresie Implantoprotetyki

przejdź do następnego artykułu
2023 | Wszystkie prawa zastrzezone
projekt i wykonanie | Nośniki Reklamy