dodano: 9 czerwca, 2023

Nie wpuszczamy w kanał… a leczymy! Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi z kanałów, wykonania ich dezynfekcji, następnie szczelnym wypełnieniu kanałów odpowiednimi materiałami i na koniec szczelnym zabezpieczeniu korony klinicznej zęba. Ten rodzaj leczenia dentysta zaczyna od usunięcia próchnicy z zęba, a następnie wykonania odpowiedniego dojścia do kanałów korzeniowych.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie eliminuje bóle zęba i daje szanse na jego ocalenie przed ostatecznym usunięciem. Ząb leczony kanałowo z powodzeniem może służyć pacjentowi do końca życia. Zdarzają się sytuacje, w których ząb zaczyna boleć już po kilku miesiącach od zabiegu, zazwyczaj jednak wiążą się one z powikłaniami lub nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem.

Jako pacjenci często spotykaliśmy się z dużym dyskomfortem w trakcie zabiegu. Dziś jednak, dzięki nowoczesnym środkom znieczulającym, jest ono zupełnie bezbolesne, gdyż lekarz wykonuje je w znieczuleniu miejscowym.

Pamiętajmy również, że gdy dziura w zębie sięga najgłębszej warstwy zęba – miazgi – może być za późno na jej ocalenie, dlatego zawczasu należy umówić się na wizytę kontrolną, która pomoże uniknąć utraty zęba.

W razie wszelkich pytań zapraszamy do Naszego gabinetu!

przejdź do następnego artykułu
2023 | Wszystkie prawa zastrzezone
projekt i wykonanie | Nośniki Reklamy