Aktualności

 1. news_43

  FAKTY I MITY

  08-12-2017

  Zawiązki zębów zaczynają rozwijać się w szóstym tygodniu życia płodowego i tak jak cały układ kostny są silnie uzależnione od diety i trybu życia matki. Nieprawidłowe odżywianie i używki przekładają się na zdrowie dziecka i jego zębów.

 2. news_42

  FAKTY i MITY

  27-11-2017

  FAKT: Niestety, tego rodzaju biżuteria jest szkodliwa dla zębów. Kolczyk ocierając się o zęby uszkadza powierzchnię szkliwa narażając ją na działanie czynników zewnętrznych. Większe uszkodzenia powodują twarde zakończenia ze stali chirurgicznej lub tytanu, bezpieczniejsze są kolczyki z bioplastu z silikonowymi zakończeniami.

 3. news_41

  FAKTY i MITY

  20-11-2017

  Zaniedbanie jamy ustnej może prowadzić do nieleczonej próchnicy co w rezultacie może prowadzić do wielu chorób takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie a nawet nowotwory. Ząb, który wymaga leczenia kanałowego jest otwartą raną, przez którą występuje ciągły posiew bakterii do krwi.

 4. news_39

  System CEREC

  31-10-2017

  Przy pomocy systemu CEREC, kóry jest niezastąpionym pomocnikiem w naszym Centrum Stomatologicznym wykonaliśmy z dnia na dzień pełnoceramiczne obudowy zębów. Zobaczcie efekty naszej pracy.

  dentiko_facebook_CEREC03
  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

 5. news_38

  FAKTY I MITY

  16-10-2017

  Kiedy zachodzi konieczność usunięcia zęba, jest możliwość uzupełnienia jego braku na tej samej wizycie. Dzięki implantacji natychmiastowej pacjent opuszcza gabinet z implantem oraz tymczasowym uzupełnieniem protetycznym, które zastępowane jest po kilku miesiącach koroną stałą. Należy jednak pamiętać, że możliwość taka uzależniona jest od wielu czynników i musi zostać oceniona indywidualnie.

 6. news_37

  FAKTY i MITY

  15-09-2017

  Rentgen panoramiczny zębów szczęki i żuchwy stanowi dla dentysty dodatkowe i bardzo precyzyjne źródło informacji. Zdjęcie (rentgen) pantomograficzny zębów pokazuje stan całego uzębienia wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Jest szczególnie istotne przed leczeniem ortodontycznym oraz chirurgicznym. Rentgen panoramiczny zębów pomaga zarówno w wykryciu, jak i ocenie chorób przyzębia.

 7. news_36

  FAKTY i MITY

  04-09-2017

  Nieleczona próchnica prowadzi do powikłań ropnych, bólu, konieczności zażywania antybiotyków, przedwczesnego usunięcia zębów. To z kolei powoduje problemy ze zgryzem, następuje zaburzone lub utrudnione wyrzynanie się zębów stałych. Dodatkowo, nieco przesadzona obawa i strach przed dentystą sprawia, że z małych dzieci wyrastają osoby dorosłe z zatrważającym stanem jamy ustnej.

 8. news_35

  Myjmy zęby przynajmniej dwa razy dziennie

  28-07-2017

  Po jedzeniu na zębach gromadzi się płytka nazębna, która składa się ze śliny, bakterii i mikroskopijnych fragmentów pokarmu. Kwasy z niej pochodzące trawią szkliwo umożliwiając próchnicy zaatakowanie zęba. Po upływie 12 godzin płytka twardnieje i staje się nieusuwalna za pomocą szczoteczki. Z tego powodu trzeba myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Jeżeli doszło do odłożenia się kamienia nazębnego należy usunąć go u stomatologa.

 9. news_34

  Szyna relaksacyjna

  14-07-2017

  Stres i codzienne napięcie towarzyszą każdemu z nas. Te czynniki często przyczyniają się do niekontrolowanego zaciskania szczęki lub zgrzytania zębami tzw. bruksizm.

  Szyna relaksacyjna jest skutecznym i niedrogim sposobem leczenia bruksizmu. To plastikowa osłona dopasowana indywidualnie dla pacjenta, którą nakłada się bezpośrednio na zęby. Jej zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu zużyciu zębów poprzez zmniejszenie aktywności mięśni szczęki. Osłonki minimalizują też hałas związany z nocnym zgrzytaniem zębami.

  Skutki bruksizmu:

  – bóle głowy

  – zaburzenie snu

  – nadmierna wrażliwość zębów

  – stany zapalne dziąseł

  – zaburzenia czynności stawu skroniowo-żuchwowego

  – ścieranie zębów

  – złamanie zębów

 10. news_33

  Licówki porcelanowe

  30-06-2017

  Jedną z metod poprawienia estetyki zębów przednich jest wykonanie licówek. Są to porcelanowe płytki, które mocuje się na wargowej części zębów za pomocą specjalnego kleju.

  Nadają zębom naturalny wygląd, jednocześnie zakrywają nieestetyczne wypełnienia i przebarwienia martwych zębów. Maskują również niedorozwój szkliwa.

  Do zalet licówek należy także możliwość zmiany kształtu, pozbycia się lub zmniejszenia przerwy między zębami.