Aktualności

 1. news_46

  REMONT

  26-04-2018

  Uprzejmie informujemy, że w dniach 27.04 (piątek po godzinie 15:00) do 07.05 (poniedziałek) przychodnia Dentiko będzie nieczynna z powodu prac remontowych. Nie będzie również możliwości kontaktu telefonicznego. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

 2. news_45

  Czy wiecie że…

  20-04-2018

  Pasta do zębów powinna być okresowo wymieniana na inny rodzaj, ponieważ bakterie „przyzwyczajają się” do składników zawartych w paście. Pamiętajmy, że po dłuższym używaniu pasta zmniejsza swoją skuteczność ochronną. Zasadą powinno być to, że kiedy skończy się pasta następna powinna być inna. To sprzyja zachowaniu zdrowia jamy ustnej i skutecznej ochronie przeciwbakteryjnej.

 3. news_44

  Zalety implantów

  26-03-2018

  W zgodzie z naturą
  Zęby odbudowane na implantach są łudząco podobne do naturalnych zębów.

  Ochrona zdrowych zębów
  W odróżnieniu od tradycyjnych metod odbudowy zębów w postaci mostów opartych na sąsiadujących zębach, uzupełnienia protetyczne osadzone na implantach nie wymagają szlifowania zdrowych zębów.

  Przeciwdziałanie zanikowi kości
  Implanty, podobnie jak korzenie naturalnych zębów, przenoszą równomiernie siłę żucia na szczękę czy żuchwę, dzięki czemu zachowany jest naturalny kształt kości.

  Zachowanie estetyki twarzy
  Implanty stomatologiczne gwarantują pełną estetykę uśmiechu, stanowiąc podparcie dla tkanek miękkich twarzy pozwolą na wspaniały wygląd przez długie lata.

  Przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia
  Implanty przywracają funkcję żucia, swobodę mówienia.

 4. news_43

  FAKTY I MITY

  08-12-2017

  Zawiązki zębów zaczynają rozwijać się w szóstym tygodniu życia płodowego i tak jak cały układ kostny są silnie uzależnione od diety i trybu życia matki. Nieprawidłowe odżywianie i używki przekładają się na zdrowie dziecka i jego zębów.

 5. news_42

  FAKTY i MITY

  27-11-2017

  FAKT: Niestety, tego rodzaju biżuteria jest szkodliwa dla zębów. Kolczyk ocierając się o zęby uszkadza powierzchnię szkliwa narażając ją na działanie czynników zewnętrznych. Większe uszkodzenia powodują twarde zakończenia ze stali chirurgicznej lub tytanu, bezpieczniejsze są kolczyki z bioplastu z silikonowymi zakończeniami.

 6. news_41

  FAKTY i MITY

  20-11-2017

  Zaniedbanie jamy ustnej może prowadzić do nieleczonej próchnicy co w rezultacie może prowadzić do wielu chorób takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie a nawet nowotwory. Ząb, który wymaga leczenia kanałowego jest otwartą raną, przez którą występuje ciągły posiew bakterii do krwi.

 7. news_39

  System CEREC

  31-10-2017

  Przy pomocy systemu CEREC, kóry jest niezastąpionym pomocnikiem w naszym Centrum Stomatologicznym wykonaliśmy z dnia na dzień pełnoceramiczne obudowy zębów. Zobaczcie efekty naszej pracy.

  dentiko_facebook_CEREC03
  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

 8. news_38

  FAKTY I MITY

  16-10-2017

  Kiedy zachodzi konieczność usunięcia zęba, jest możliwość uzupełnienia jego braku na tej samej wizycie. Dzięki implantacji natychmiastowej pacjent opuszcza gabinet z implantem oraz tymczasowym uzupełnieniem protetycznym, które zastępowane jest po kilku miesiącach koroną stałą. Należy jednak pamiętać, że możliwość taka uzależniona jest od wielu czynników i musi zostać oceniona indywidualnie.

 9. news_37

  FAKTY i MITY

  15-09-2017

  Rentgen panoramiczny zębów szczęki i żuchwy stanowi dla dentysty dodatkowe i bardzo precyzyjne źródło informacji. Zdjęcie (rentgen) pantomograficzny zębów pokazuje stan całego uzębienia wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Jest szczególnie istotne przed leczeniem ortodontycznym oraz chirurgicznym. Rentgen panoramiczny zębów pomaga zarówno w wykryciu, jak i ocenie chorób przyzębia.

 10. news_36

  FAKTY i MITY

  04-09-2017

  Nieleczona próchnica prowadzi do powikłań ropnych, bólu, konieczności zażywania antybiotyków, przedwczesnego usunięcia zębów. To z kolei powoduje problemy ze zgryzem, następuje zaburzone lub utrudnione wyrzynanie się zębów stałych. Dodatkowo, nieco przesadzona obawa i strach przed dentystą sprawia, że z małych dzieci wyrastają osoby dorosłe z zatrważającym stanem jamy ustnej.